top of page

תשכחו מזה – אף הד האנטר.ית לא יעשה לכם את העבודה, בואו נתאם ציפיות או במילים אחרות השקה רכה

בפגישה הראשונה כשבאים להתייעץ איתי אני מקפידה מאד על שלב תיאום הציפיות. בעיני, הוא קריטי.

היום, למדתי לקרוא לו השקה רכה. תכף אסביר


כשאנשים מגיעים למומחה, הם מוכנים להשקיע בזה כסף וזמן ובתוך זה מקופלת גם ציפייה  - ציפייה שאותו מומחה יפתור להם את הבעייה, ייקח מהם את הפחדים שלהם, ייתן תשובות חד משמעיות ובעיקר שיהיה שם מישו לסמוך עליו שיסדר את העניינים.

לא משנה אם זה מומחה לבריאות כמו רופא, מומחה לחינוך כמו מדריך הורים, מומחה לנפש כמו פסיכולוג, מומחה לכאבי גב כמו כירופרקט, אבל ממש טוב -  כזה של ספורטאים, או מומחית בחיבורים.


רגע לפני שאנשים שמגיעים אלי ומתחילים לספר לי מה הם עשו עד כה ולמה הם באו אני מתעכבת על השאלה – מה היית רוצה שייקרה בעקבות ההיכרות שלנו? עם מה היית רוצה לצאת מהפגישה?

אז בין התשובות של "לדייק את עצמי" (יש לי הרבה מה להגיד על "הלדייק" הזה. מאד מגביל , בעיני, אבל זה לפוסט אחר), "להבין מה זה הדבר הבא שלי" תמיד יש שם את הציפייה שאני אחבר אותם לדבר הבא שלהם. במילים פשוטות שאמצא להם את העבודה החדשה שלהם, את התפקיד הבא, את העיסוק הבא.

ואז מגיע החלק שלי בתיאום הציפיות:

קודם כל מה אני עושה? מה המומחיות שלי?אני מחברת אנשים לעצמם ואנשים לארגונים

ואת זה אני עושה בכמה כובעים -

אני גם מגייסת  - יש לי חברה לפתרונות גיוס שנקראת GOOD PEOPLE ואני באופן אישי עוסקת בהשמה של בכירים ובשילוב של מומחים בארגונים גם כפרוייקטורים, כפרילנסרים.

מחברת אנשים לאנשים ולא ניירות לטייטלים.

אני גם יועצת, מלווה ומאמנת מנהלים   -

מתמחה במעברים - משלב הניצוץ של "אני מחשב.ת מסלול מחדש, דרך הזיקוק וההבנה של "מה זה הדבר הבא", זיהוי החסמים וההזדמנויות ומה עושים איתם – תוכנית הפעולה, ליווי בדרך, וזה יכול להיות גם ליוויו בכניסה לתפקיד.

מחברת אנשים לעצמם

ואני גם הבעלים של "הבית של יעל" – בית לאנשים שניהול הוא לא רק המקצוע שלהם. זו דרך חיים של התפתחות והשפעה. בבית של יעל יש הרצאות וסדנאות ומפגשי offsite להנהלות.

יוצרת חיבורים מקצועיים אינטימיים סביב תוכן

 

אני לא הד האנטרית. אני לא ציידת ובטח לא של ראשים. זה פשוט המונח שדרכו תמצאו אותי בגוגל.

ואז מגיע השלב של התפיסה שלי – איך אני עושה לא מה אני עושה?


בהכשרתי, אני יועצת ארגונית, מאמנת מוסמכת ומתרגלת יוגה

המורים שלי, הם האנשים שאני פוגשת בדרך

 

בתפיסה שלי, המשימה שלי היא לשחרר את מי שמגיע אלי מתלות.

תלות במצב שוק, תלות במשרות פתוחות, תלות בחברות השמה, בהד האנטרים

וזו הטעות שמנהלים בכירים נופלים בה – לא מדובר בחיפוש עבודה. זו האחריות שלהם לייצר הזדמנויות עסקיות. אין כאן שום דבר שהם לא יודעים לעשות.

יכול להיות שאני אחבר אותם למשרה הבאה, או חברת השמה או הד האנטרים  - העניין הוא להבין שאין כאן תלות ולפעול באופן פרואקטיבי  - לייצר קשרים עם שחקנים במגרש שבו הם רוצים להשפיע. חלק מהקשרים האלו יולידו הזדמנויות עסקיות.

ויש לזכור שהחיים לא מתחילים או נגמרים במשרה הבאה, בתפקיד הבא ושעסקים, גדולים ככל שיהיו, עושים עם אנשים.

כלומר, שהחיים הם חיבורים.

רישות חברתי זה הרבה יותר מנטוורקינג. זה עניין של איכות הקשרים והשפעה ולא רק של כמות.

לכן, המשימה שלי לעזור לאנשים לייצר הלימה בין הרצונות שלהם לבין הפעולות שלהם. במילים אחרות לתאם ציפיות בין הרצונות לפעולות. זה תהליך של חקירה.

 

למעשה, מדובר בפרוייקט שאף אחד לא ינהל במקומכם. בדיוק כמו שאף אחד אחר לא אחראי על ההתפתחות שלכם. אף אחד לא יעשה את העבודה במקומכם.

אני אשמח לעשות אותה אתכם.

 

ואסיים בשיק

כל פרוייקט יש להשיק

ואם כבר השקה

אז השקה רכה.

 

"השקה רכה: היא אירוע פשוט המשמש בדרך כלל לבדיקת המוצר ולאיסוף משוב מקבוצה נבחרת של לקוחות. סוג ההשקה הזה אידיאלי למוצרים הדורשים פיתוח או בדיקות נוספות לפני שיוצגו לשוק ההמוני".
 

תחשבו על זה, מתי השקתם את עצמכם לאחרונה?

 

יאללה, לעבודה!

יעל, 050-7822440
והנה גם לוח האירועים הקרובים בבית של יעל -לקראת יום הזיכרון, מצרפת לכם גם לינק האזנה לחומר טוב

אדוה אברמוביץ' HR iIex Medical ששכלה את בתה נעם אברמוביץ' ז"ל החיילת ב 7.10 ואודיה כלפון מנכ"לית ODEYA Experience Knowhow שתי קולגות שהן מזמן חברות בלב בפרק מיוחד לקראת יום הזיכרון ב The CX פודקאסט -

האם אנחנו יודעים להתנהל מול שכול?

346 צפיות

Comentários


background
good logo

יעל כותבת

יעל מרום
bottom of page