top of page

סיכום מפגש מרתק!!
זה היה מפגש מס # 4 ב "בית של יעל" שנוסד בערך לפני שנתיים מתוך האהבה שלי לארח, הרצון להביא ערך לקולגות שלי , ללקוחות שלי והתשוקה שלי לבמה. והוא מקום לתוכן השראה וחיבורים.

באחד המפגשים שהיו כאן ביקשתי מהמשתתפים להיזכר בזיכרון ילדות שקשור בעיסוק המקצועי שלהם כיום.

אני רוצה לשתף אתכם בשלי.

בעצם את "הבית של יעל" ייסדתי כשהייתי בת שש. סבא שלי היה נגר , הוא הכין לי מיקרופון מעץ ואני הייתי מופיעה בפני האורחים שהגיעו אלינו הביתה. כשהייתי בת שבע כבר לקחתי את זה צעד קדימה עברתי מבית לבית בשכונה והזמנתי את הילדים ל"חוג של יעל". והם באו. אני זוכרת שהקראתי להם סיפור, אח"כ הכנו בובות יד מגרביים וכפתורים שאספתי ולסיום (אמא שלי מספרת) הצעדתי אותם ב "שמאל ימין" חזרה הביתה. (אבל זה כבר קשור לאינספירציות אחרות שהיו לי פעם וזה לסיפור אחר. חחח.).


הצגתי את גייל והמשכתי והעמקתי בראיון איתה דרך שני צירים:

ציר התכונות – התכונות שהופכות אותה להיות מי שהיא ושאפשרו לה להיות האישה הראשונה שביצעה תפקיד שלפניה בוצע רק ע"י גברים.

הציר שני - המוטיבציה/ הערכים /הנורמות/האג'נדות ששזור בקריירה שלה ובפעילותה כיום.

אז הנה קצת יותר על גייל (*וזה הזמן להזכיר לכל מי שהשתתף במפגש שמה שהיה במפגש נשאר במפגש.. אחרת.. *)

כשבגיל 9 אבא שלה הציע לה לתקן מנעול הוא הטביע בכך את חותמו בגיבוש תפיסתה לאחריות מגדרית.

בנעוריה למדה בתיכון רנה קסין והייתה פעילה בצופים. בצבא שירתה כפקידה ביחידת הקישור לכוחות זרים ושם לימדה את עצמה הקלדה עיוורת כי אם כבר להיות פקידה אז להיות הפקידה הכי טובה.

כשסיימה את לימודי המשפטים התמחתה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה בתקופת בג"צ אליס מילר. בהמשך, בהתמחות בכנסת, הכינה את טיוטת החוק למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה. (מי שהיה במפגש זה לראות את הטיוטה המקורית בכתב ידה).

כשהציעו לעמית בן זוגה להתמיין לארגון בטחוני הוא סרב אבל המליץ לפנות אליה כי חשב שהיא מתאימה.

היא הייתה האישה הראשונה שעשתה תפקיד שעד אז עשו רק גברים ושרתה כעשור בתפקידי שטח בחו"ל. בהמשך עברה למסלול הפיקודי ומלאה שורת תפקידים עד דרגה מקבילה לאל"מ, לא בלי שהציעה לוותר על דרגה כדי להתקדם כאשה בארגון גברי.

לפני כשנתיים וחצי פרשה לגמלאות, הספיקה להמציא את המושג "אחריות מגדרית" שאושר לשימוש על ידי האקדמיה ללשון העברית ויצרה ערך זה בויקיפדיה.

מייעצת לארגונים ומלווה אותם במימוש אחריות מגדרית בכל תחומי העיסוק של ארגון בהון אנושי, מגיוס, דרך שימור ופיתוח ועד קידום ויצירת גוון מגדרי בהנהלות ומוקדי קבלת החלטות.

בין היתר את יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, את יועצת נשיא האוניברסיטה העברית להוגנות מגדרית ואת בית הספר לטיסה של חיל האויר.

בעלת טור בנושא מגדר בפורטל היזמות הישראלי STARTISRAEL (שונה זה שווה, יתרונות הגיוון המגדרי, אחריות מגדרית – משנה מציאות)

היא אמא לסייפים הגר בת 11.5 ולדוד בן 14.5 ולקקאו הארנב. מתגוררת ברמת השרון.


גייל ריתקה בסיפורים ש"מאחורי הקלעים" להיותה אשת מבצעים ומפקדת בגוף בטחוני וכבשה אותנו באישיותה יוצאת הדופן.

רק כדי לסבר את האוזן –

הארגון מחפש אנשים עם מכלול תכונות שכל אחת מהן אינה נדירה אולם השילוב של כל התכונות באדם אחד נדיר ביותר.

לכן רק אחד מתוך כ – 5000 מועמדים מתחיל את הקורס המבצעי....

גייל חשפה אותנו לנתונים מטרידים על גיוון מגדרי בכל תחומי חיינו:

רק 3 מתוך 125 החברות הנסחרות במדד ת"א-125 מנוהלות על ידי נשים – גאה לשתף שנציגה של אחת מהחברות הללו (אשכר מנובולוג) השתתפה במפגש.

על פי מחקר שנעשה על ידי ה"עין השביעית" בראשית משבר הקורונה (מרץ-אפר' 2020), שיעור הייצוג של נשים בשידורי ערוצי הטלוויזיה הישראלית עמד על 39%, ורק 15% מקרב מומחי התוכן,

בדרג קבלת ההחלטות בצה"ל נשים מהוות רק 9% בדרג האל"מ ו – 4% בדרג תא"ל. משנת 2015 לא הייתה אישה בדרגת אלוף.


ניהלנו שיחה על מה זה ואיך אנחנו יכולים לפעול באחריות מגדרית בארגונים שלנו.

על מה ההבדל בין מנטורינג (אנו מלווים אדם בתהליך שיפור החולשות שלו – ללמד מישהו לרוץ) וספונסרינג (אנו פועלים לקדם אדם על בסיס החוזקות שזיהינו בו – מישהו לרוץ אתו).


וכמובן שהיכרנו אחד את השנייה -

אסנת לימורhttps://www.facebook.com/osnatolimor

מנהלת את בית יד לבנים והגלריה לאמנות עכשווית ברמת השרון, זה עתה סיימה לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה והיא אספנית pez .
אדוה אברמוביץ'https://www.facebook.com/adva.avramovich

בעינימומחית לאומנות האהבה, מחברת אנשים לעצמם ולארגונים .כיום סמנכ"לית משאבי אנוש באיילקס מדיקל לפני כן בנגב, צמחה בסלקום , מנטורית , מרצה ומנחה סדנאות בנושא התפתחות וניהול. אמא ל 4 . לקוחה וחברה יקרה מפז.

מאמינה שהזירה הארגונית היא מצע לצמיחה משותפת לעובד ולארגון. מלווה אנשים וארגונים בתהליכי צמיחה הייתה בתפקידי משאבי אנוש בכירים בפלסטרופיל, cgw , יוניליוור וסודה סטרים.

אביטל ינובסקי

מגוונת את ההייטק הישראלי. הייטקיסטית, בוגרת ממר"ם, בעלת הרבה שנות ניסיון טכנולוגיות שעדיין חושבת שהייטק זו תעשייה מדהימה ומרתקת שמאפשרת לשנות את העולם ושלכל מי שיכול ורוצה מגיע סיכוי אמיתי להשתלב בה. אז אני פועלת כדי שזה יקרה – מלווה חברות במסע הגיוון ומלווה א.נשים מוכשרים עם אתגרים, חסמים, מגבלות ומוגבלויות לקריירה טכנולוגית. גרה ביפו, נשואה לחבר מהצבא, אמא לשתי בנות בוגרות – מקווה שהדרך שלהן תהיה קלה יותר. שוחה ואוהבת גם לטבוע בספר טוב.


מורה דרך, יועץ ארגוני, תלמיד של היקום ,חבר טוב שלי ובלוגר ב "למטייל". הכרנו לפני 20 שנה כשעבדנו יחד כיועצים ארגוניים צעירים ב"רענן בשטח". כיום הוא סגן מפקד היחידה לשיפור השירות לאזרח במשטרת ישראל . אז אם יש לכם טענות/ בקשות – זה אליו. מה שבטוח שאם אנחנו בידיים שלו הכיוון טוב. כי הוא אחד האנשים הרציניים שאני מכירה.


סמנכ״לית פיתוח עסקי בנובולוג שאוהבת לצאת מאיזור הנוחות ולהתפתח.

מגדירה עצמה כאישה, אמא, מנהלת, חברה, חולמת להגיע הכי רחוק שאפשר, בוחנת גבולות .דוסית לשעבר רו"ח שעשתה הסבה, לפני ההסבה הבאה . כיום מנהלת מטה של משנה למנכ"ל מנורה.

יעל דאובר

חברה. חשאית. כל מה שהיא הסכימה שנדע עליה זה שהיא בעלים של משרד עורכי דין. אני יודעת שהיא הרבה יותר.

חבר קרוב ואהוב שלי מגיל 15 , למדנו יחד בכיתת תיאטרון הוא תמיד היה הכי רציני. שירת ככתב בגלי צה"ל , היה עורך המדור הכלכלי של מעריב. אם היה בוחר בדלת אחרת סביר שהיינו נהנים ממנו כאחד השחקנים הטובים שיש כאן. רק שלצערנו , הוא בחר אחרת וכיום הוא מנהל אגף התקשורת והרגולציה של דיסקונט.

בגיל 16 החלה ללמוד לתואר ראשון במכללה למנהל מאמינה שהמגבלה היחידה להישגים היא עוצמת החלומות והנכונות לעבוד בשבילם. כיום היא מנהלת משאבי אנוש באלפא קוסמטיקה והיא אוהבת לשיר.

כיום מציבה סטנדרטים חדשים בתעשיית הקנאביס הרפואי כGM בחברת קנבו. הייתה מנהלת הכספים וקשרי המסחר של סלא חברת הלוגיסטיקה של טבע. מנהלת המחלקה הכלכלית בחברת yes, צמחה בסלקום בתפקידי מפתח בחטיבת הכספים. והיא מנהלת נדירה.

בימים עורכת דין שמתמחה בטיפול וייצוג נכי צה"ל ומערכת הביטחון, בלילות רקדנית, כוראוגרפית ומורה לריקוד ויחד אנחנו מתרגלות יוגה ברמת השרון, תל אביב וסיני.

מומחית לגיוס עובדים בעולם החדש. אוהבת אנשים. באמת, לא רק כסיסמה וגם גלידות ואבטיח ביום קיץ חם. חושבת שיווק, חולמת על שיווין ומתלהבת מטכנולוגיות מתקדמות.

סיגל סטריער – https://www.facebook.com/Sigal.Strier

סיגל, חברה שלי, אם אומנה יחידנית של ראמז, בן 13, עם צרכים מיוחדים רבים. מפיקה, אישה של אנשים, חדה ופולניה.

סמדר אליאסף - https://www.facebook.com/seasmadar

אמנית. בעלים של סטודיו סי אליאסף לתכשיטי אפנה. הטסים באל על בטח מכירים אותה מהקטלוג. יש לה נשמה ענקית והיא מאמינה שהנכדות והחברות שלה הן התכשיטים האמיתיים בחייה.

עדי הדס פורת- https://www.facebook.com/adi.hadas

עורכת דין בדימוס שעוסקת בעשור האחרון בתחום החברתי - שיקום תעסוקתי למתמודדי נפש. משתדלת לשלב מיינדפולנס בחיי היומיום שלה. גם היא מתרגלת איתי יוגה .

מאמנת ומנחה לבריאות מימוש ושמחה. חברתי המהממת מזה 30 שנה.

יזם ומקעקע. אוהב לרוץ, לנגן ומת על חדשנות. את כל מה שהוא עושה דואג לעשות באופן שארבעת בנותיו יהיו גאות בו.

איש עסקים, העוסק בטכנולוגיות ישראליות במדינות אקזוטיות.


תודה לכולם

תודה לגייל על חוויה מעצימה , מרגשת ומלמדת


להתראות במפגש הבא!


שלכם,

יעל178 צפיות

Comments


background
good logo

יעל כותבת

יעל מרום
bottom of page