top of page

למה הזמנתי את רונן גפני לסלון ומה הקשר בין מומחיות, חופש וקריירהבמסגרת העבודה שלי עם מנהלים, כשאני מלווה אותם במעברים - בין אם זה מעבר בתוך הארגון לתפקיד אחר גדול יותר, בין אם זה מחוץ לארגון ובין אם זה במעבר לעצמאות -

אני תמיד מחברת אותם ליזם שבהם. כי שם התשוקה ותשוקה היא דלק. יש ביזמות ממד פרואקטיבי של יוזמה.

כמו שרונן אומר – "אנחנו חיים בעולם שמזמין אותנו להיות פרואקטיביים . אם לא נהיה פרואקטיביים לא נוכל לנתב את חיינו למקום שהיינו רוצים "


את רונן שמעתי לראשונה בפודאקאסט במהלך הליכת הבוקר , מיד התחברתי, הרגשתי שהוא מדבר אותי.

חופש הוא ערך עליון אצלו, אורח חיים. הוא עושה "מה שבא לו" ויותר מזה הוא עושה מזה כסף.

גם אצלי החופש הוא החמצן , לא סתם אני עצמאית. יש לי את החופש להיות הבעלים היחידים של ה"שלטר שלי" מתי להדליק, מתי לכבות ובאיזה עוצמות לפעול.

החופש לבחור את הלקוחות שלי החופש לנהל בעצמי את סדר היום שלי.

ולגבי מה שבא לי – זה לא סוד וזו לא תגלית שככל שאנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים אנחנו יותר נהנים וכשאנחנו נהנים "בא לנו" לתת את זה לעולם, כלומר אנחנו מביאים ערך. הערך הזה שווה כסף.


אלא שמרבית מהחיים אנחנו חיים במתח הזה שבין מה היינו רוצים למה "צריך" ומה אפשר


רונן מגדיר את עצמו כפילוסוף עסקי זו המומחיות שלו, מזה הוא מפתח הרצאות, סדנאות ומשחקים וזה הביזנס שלו.

במילים אחרות, זה אזור הגאונות שלו ומזה הוא עושה כסף .

אין ספק שהמודל שלו מדבר ליזמים, לסטרטאפיסטים והוא העתיד בעוד שתעשייה מסורתית יצרנית, קורפורייטים וארגונים .. מתקשים לעכל ולא בטוח שבשלים ליישם כבר היום את מודל כלכלת היצירה המשותפת שהוא פיתח.

לכן, היה חשוב לי להזמין מגוון קולות מייצגים ואיזה כייף שהם באו.

ישבנו יחד מנכ"לים, אנשי משאבי אנוש וכספים, מנהלים מסוגים שונים של ארגונים ומגזרים , שכירים, עצמאיים בכירים וג'וניורים.


"היה ערב קסום. ניהלנו שיחה איך ניתן לפעול מתוך אזור הגאונות שלנו, לעשות דברים שאנחנו אוהבים עם אנשים שאנחנו בוחרים, ולהיות מתוגמלים בצורה חכמה יותר.

דיברנו על מערכות של קבלת החלטות חדשה, שיטות תגמול שמגיעות מעולם ה Web 3.0, ועל מבנים של חופש. כל זה באווירה נעימה, בשיחה ערה בין המשתתפים, ועם המון סקרנות." (רונן גפני)


אז למי שלא היה ומרגיש שהפסיד –

אל דאגה. יהיה עוד!!


והנה כמה עקרונות ונקודות למחשבה


לקחת בעלות על החופש - אין באמת תלות ב "מעסיק". בכל מקרה משלמים לנו על הכישורים שלנו. כך ששכיר או עצמאי זה עניין של מודל התשלום. לגבי מודל תגמול – תבחנו את מודל כלכלת היצירה המשותפת.


זהו את אזור הגאונות שלכם - הפעולות בהן אתם זורחים ממש, גם מבלי לקבל על כך תגמול כמו כסף או הכרה. המקום שבו אתם בשיאכם, מבריקים וייחודיים. קוראים לזה אזור הגאונות, והוא קיים בכל אחד מאיתנו. עכשיו נשאר רק למצוא אותו.


שנו את שיטת התגמול – צרו צוותי עבודה לפרוייקט שתרצו לקדם שבו כל אחד מחברי הצוות נמצא באיזור הגאונות שלו , תביאו ערך לפרוייקט ואז תחלקו ברווחים של הפרוייקט.


תתחילו ממשהו - תתחילו להכניס יותר חופש בחיים. החופש לבחור מה לעשות ועם מי לעשות. לא חייבים לעזוב מקום עבודה בשביל זה. אפשר לשלב. להתחיל מפרוייקטים. לעשות גם וגם.


חסמים אפשר לפרק - תעזו להטיל ספק בתפיסות שלכם ולאמץ תפיסות אחרות . זה החופש האמיתי. החופש לבחור ולייצר מציאות במקום לפעול באוטומט.


תהיו פרואקטבים - מצאו את המומחים שהייתם רוצים לעבוד איתם (לאו דווקא אלו שבצוות שלכם) מצאו את הפרוייקטים שעל הרציפה ותרימו אותם.


שתפו אותי ואת רונן וחברים שלכם במחשבות שיש לכם על יוזמות שהייתם רוצים לקדם וקחו אותן צעד אחד קדימה. לכו תדעו לאן תגיעו. אם יוצאים מגיעים.רוצים להצטרף למאגר המומחים של GOOD PEOPLE ואנחנו נמצא לכם פרוייקטים? (לחצו על הקישור)


ההרשמה למפגש הבא בעיצומה – הנחת הרשמה מוקדמת עד 1.6.23קהל רונן גפני סופי
.pptx
הורידו את PPTX • 6.71MB

105 צפיות

Comments


background
good logo

יעל כותבת

יעל מרום
bottom of page