top of page

להיות המנכ"ל.ית של עצמי

**דרינק בצהריים והדיבור התגלגל..**


הוא היה מנכ"ל באחת החברות שליוויתי. האמת, היה מנכ"ל מעולה! גם בביזנס, גם באנשים גם בתהליכים כזה שרואה קילומטרים קדימה וגם יודע לצלול לעומקים ולרדת לפרטים הכי קטנים כדי להבין ולפצח . כזה שהבעלים ישנים בשקט ואחרון המנקים ידע שאם יש לו איזו בעייה בבנק - יש לו גב.

עד שנמאס לו

נמאס לו כי הבעלים למרות שהנהן ולמרות שהסכים ואמר כן - לקח סיכונים שהוא בתור מנכ"ל לא היה מוכן לחתום עליהם - והוא לא מהשמרנים הוא לגמרי מהמעזים.

אז הוא הלך

וגם את זה הוא עשה יפה - עם מסיבת פרידה מסביב לבריכה עם תודות ותשואות, הבטחות ופיתויים עם הרבה אפסים ואפילו מצנח היה לו כשעזב מצנח זהב.

שנתיים עבדנו צמוד , ליוותי אותו בכניסה לתפקיד ועד היום , למרות שעברו כבר ארבע שנים אנחנו מקפידים להיפגש ככה אחת לכמה חודשים כי בעוונותינו, הפכנו חברים וגם כי אני מחזיקה מהעצה שלו והוא מחזיק מהעצה שלי.

כשעזב , עוד הצעתי לו תפקידי מנכ"ל למרות שהעצה שלי הייתה שהגיע הזמן שיהיה המנכ"ל של עצמו וייצא לעצמאות.

"עוד לא עוד לא", הוא היה אומר במשך שנתיים כשכבר החזיק כמה לקוחות שחטפו את הזמן שהיה לו "בין לבין".

היום נפגשנו לדרינק בצהריים ובעודי מתרשמת מכמה הוא עושה וכמה הוא מרוויח (כעצמאי כן, שלא תתבלבלו) אני שואלת אותו -

"אז מה השתנה? למה עכשיו כן עצמאות?"

ואז הוא אומר לי - "ת'שמעי, הבנתי כמה דברים : 1. החשש שלי או האי חשק שלי מלשווק את עצמי (אין לי אפילו פרופיל לינקדאין ) התפוגג . העבודה מגיעה מפה לאוזן - אני טוב במה שאני עושה ידעתי את זה גם קודם אבל לא התאים לי "למכור" את עצמי.

2. כשהייתי מנכ"ל הייתי כלבויניק סוג של "הכל כלול" את כל מה שאני יודע מכרתי ללקוח אחד. היום אני פרוייקטור במספר תחומים שצברתי בהם נסיון כמנכ"ל - אם זה במימון חברות, אם זה בבניית תהליכים, פיתוח עסקי ועוד.. אני מודולרי - יש לי סל שירותים ויותר מזה יש יותר מסל אחד לביצים שלי. גם אני וגם חשבון הבנק שלי הבנו שהשלם גדול מסכום חלקיו.

3. הייתי רופא משפחה והיום אני מומחה . כשהייתי מנכ"ל ניהלו איתי מו"מ על השכר והבונוסים . מצד אחד באו אלי עם כל בעייה כמו שהולכים לרופא משפחה ומצד שני תמיד התלוננו שאני מרוויח יותר מידי. היום מעסיקים אותי כמומחה - כשאתה הולך למומחה אתה גם קשוב יותר ומראש מוכן לשלם הרבה, אתה לא מתווכח על זה.

4.כשהייתי מנכ"ל הייתה לי את כל האחריות , לא את כל הסמכות. הסמכות העליונה היא בעלים , דירקיטוריון ורגולציה. היום יש לי את האחריות ואת הסמכות בגיזרה שלי ויותר מזה יש לי גבולות גזרה - מה ששלי שלי מה שלא שלי לא שלי. אני מייעץ מה לעשות ואם הלקוח בוחר לא לעשות זה שלו.

5. גיליתי את החופש להגיד לא. יש לקוחות ויש פרוייקטים שאני אומר להם לא. כמנכ"ל היה לי הרבה פחות חופש בחירה. בהתחלה כשעוד לא הפנמתי שזהו אני עצמאי כשחשבתי שזה רק בינתים בין לבין לקחתי הכל, הייתי שורד. היום אני בוחר. זה בטחון שנצבר מפרוייקט לפרוייקט מלקוח ללקוח. גיליתי שלפטר לקוח זה הרבה יותר פשוט מלפטר עובד.

5. אני נח חוץ מלהרוויח יותר כסף אני ישן צהריים, אני נפגש לדרינק בצהריים עם יעל, היומן שלי בנוי מלוח המשחקים שלי (של מכבי תל אביב), לוח החופשות שלי ולוח החוגים של הילדים שלי.

"ומה עם השייכות לקבוצה? וניהול האופרציה? לא חסר? הכל ורוד"?

אני שואלת, ברצינות

"אני שייך למכבי תל אביב זו הקבוצה שלי צהוב זה הצבע שלי וזה לכל החיים והחיים זה אופרציה".

לחיים!! ושבת שלום


נותרו מקומות אחרונים למפגש הקרוב בבית של יעל ובו נדבר גם על הקשר בין יזמות למעברים בקריירה - להרשמה

קוד הנחה ליחיד yael1 לזוג 1+1

ואם עוד לא נפגשנו - אשמח להתכונן איתך ל 2023 - כתבו לי בווסאפ - 050-7822440

5 צפיות

Comments


background
good logo

יעל כותבת

יעל מרום
bottom of page