top of page

היזם, מעוז ינון מתארח בבית של יעל


פגשתי אותו ממש במקרה במעבר הגבול בין ישראל למצרים בפעם האחרונה שירדתי לסיני

לא הכרתי אותו קודם וככה משומקום הוא הציע לי להצטרף אליו למונית לאקווה סאן –אברהם. מאותו הרגע הבנתי את הקשר שלו למלונאות - הוא מכניס אורחים .

תוך כדי שיחה במונית אני מבינה שהוא אחד היזמים של "אברהם הוסטל" ושהמיזם הראשון שלו היה בגיל 14 כשהציע לאבא שלו להקים ספארי בשטחי המרעה ביישוב בו גדל.

מאז שניהל חנות מוסיקה הפסדית והפך אותה להצלחה הוא לא מפסיק ליזום וליצור עסקים -

לתפיסתו הוא אמן שבחר בעולם העסקי כשדה היצירה שלו והוא עוסק בייצור מציאות חדשה עם הלהקה שבה הוא חבר.

הוא ריתק אותי מהשנייה הראשונה , האנרגיה שלו מדבקת ושנינו למעשה עוסקים בחיבורים ובהכנסת אורחים –

אז הזמנתי אותו לבית של יעל כדי שנדבר על הקשר בין מעברים בקריירה ליזמות, על הקשר בין הכנסת אורחים לגיוס ועל עסקים ככלי לשינוי חברתי.


ואיזה כייף שהוא הסכים לבוא ומה היה לנו?!


שמענו את הסיפור המרתק שלו על הילדות בקיבוץ ניר עם, על הלילות שהלך לישון רעב ואיך העשייה העסקית שלו מבטאת את פרשנותו לערכי יסוד של סוציאליזם ושיווין עליהם גדל ובהם בעט, על הדיכאון בצבא , על הטיול עם שלומית שיחד איתה הקים משפחה ואיך כל זה קשור למה שהוא עושה היום.

דיברנו על הקשר בין גיוס להכנסת אורחים, בין יזמות למעברים בקריירה ועל עסקים ככלי לשינוי חברתי.

והנה כמה דברים שלקחנו:


כל אחד יכול להיות יזם אם ייקח אחריות על המציאות שהוא רוצה לייצר לעצמו. בביתו, בארגון, בחברה.


טיפים שקשורים בחייו של יזם וכמה זה דומה לחייו של מי שנמצא "בין תפקידים":

  • הבדידות – צרו לעצמכם את הלהקה שלכם. "המשפחה שלי זה הפרלמנט שלי, זה הדירקטוריון. אני מקפיד על ארוחת ערב משותפת ושם אני מעלה את סדר היום שלי, את המחשבות שלי ואנחנו מחליטים יחד איך לפעול. אני לא לבד עם המחשבות שלי. חוץ מזה יש לי שותפים עסקיים. אי אפשר לעשות שום דבר לבד".

  • ליצור את המסגרת – בנו לעצמכם סדר יום מובנה ושלבו בו דברים שכייף לכם לעשות ונצלו את הזמן לעשות דברים שלא יוצא לכם לעשות בשגרת עבודה.

  • "נחום תקום" איך חיים בין תקווה לייאוש?! - ממשיכים לנסות - "חלק מהיוזמות שלי נכשלו ואני לא מפסיק לנסות" אנחנו אחראים על הפעולות שלנו לא על התוצאות.

  • חוק שימור האנרגיה – "הסוד שלי הוא האנרגיה שלי", אומר מעוז. אני סיפרתי על ההבדל בין להגיע לראיון בין ישיבה לישיבה לבין להגיע לראיון מהספה בסלון עם הטרנינג וכמה זה חשוב לשמור על אנרגיה של עשייה וחיוניות בתהליך החיפוש.

  • ליצור את המציאות שאני רוצה בה - "להעז"!!


דיברנו על הקשר בין גיוס להכנסת אורחים - בתהליך הגיוס המועמד הפוטנציאלי "מתארח" בארגון וזה פרק הזמן שהוא "בודק" אם הארגון מתאים לו ואם הוא היה רוצה להיות חלק ממנו. זה השלב שבו הארגון מחליט מי מהמועמדים הוא מזמין כ "אורחים" ואת מי מהאורחים הוא יזמין להישאר.

בסופו של דבר מדובר בחוייה שהשאיר כל אחד מהצדדים אצל הצד השני.

ופה הקאצ' ! כי החוויה הזו נצרבת גם אם היא לא מסתיימת בגיוס .

סיפרתי איך מועמד לתפקיד של סמנכ"ל כספים(מחונן) הסיר מועמדות בעקבות "הצצה" שלו בדוחות הכספיים של החברה הציבורית אליה התמיין – ואיך אורח לרגע רואה כל פגע – "אני לא מתחבר לערכים של הארגון אין בו הדדיות. אני לא מוכן להיות חבר הנהלה בארגון שחלוקת הרווחים והבונוסים נשארת אצל הבעלים והמשקיעים". (את זה הוא ראה בדוחות!!)


וכמובן שדיברנו על הקשר בין עסקים ליזמות חברתית? –

"אני מאמין שעסקים שלא יקחו חלק אמיתי ומהותי בפתרון המשברים הפוליטיים, הכלכליים והסביבתיים - לא רק שלא ישרדו, אין להם זכות קיום"

הטיפים של מעוז:

לנהל, להוביל וליזום בגובה העיניים

לעשות הכל עם שותפים בעלי ערכים דומים גם אם האינטרסים שלהם יכולים להיות שונים

התמדה, נחישות ואמונה - הם המפתחות להצלחה


צרפתי כאן את פרטי הקשר של המשתתפים במפגש - היכנסו לקובץ:


קהל מעוז ינון
.pptx
הורידו את PPTX • 22.71MB

זכינו לטעימות מכל ה"גודיס" שמעוז הביא מהחברים שלו בנצרת. למי שעוד לא יודע מעוז עורך סיורים בנצרת וככה הוא מחבר בין חזון לאנשים ולעסקים

ואנחנו מתכננים סיור משלנו במסגרת "הבית של יעל יוצא לטייל" – מתעניינים ? הירשמו -

סיור יזמות, חזון והשראה https://bit.ly/3dECm5P

הסיורים הבאים:

17.02

10.03
142 צפיות

Kommentare


background
good logo

יעל כותבת

יעל מרום
bottom of page